Vitajte v Bratislave

Bratislavský hrad

Najstaršie zmienka o Bratislavskom hrade pochádza z roku 907. V minulosti sídlo panovníkov je dnes národnou kultúrnou pamiatkou číslo 1. Bratislavský hrad tvorí súbor stavieb, ktorým dominuje stavba kráľovského paláca. Práve ten tvorí neodmysliteľnú súčasť panorámy mesta.

Grasalkovičov palác

Grasalkovičov palác je po rozsiahlej rekonštrukcii v roku 1996 aj sídlom prezidenta Slovenskej republiky a v súčasnosti je známy aj ako Prezidentský palác. Aj keď sa do vnútra nedostanete, záhrady paláca sú pre verejnosť otvorené a sú obľúbeným miestom na prechádzky ako domácich tak aj turistov. Ak je v paláci prítomný aj prezident Slovenskej republiky môžete na prednom nádvorí vidieť aj čestnú stráž. Striedanie čestnej stráže sa vykonáva každých 60 minút (každú  celú hodinu).

Bratislava je hlavným mestom Slovenskej republiky. Tu prvenstvá tohto mesta nekončia. Je to najväčšie mesto Slovenska čo sa týka rozlohy a aj počtu obyvateľov. Nájdete tu množstvo historických stavieb ale aj novostavieb, promenád, parkov a záhrad, ktoré rozhodne stojí za to navštíviť.

UFO

UFO je známa a veľmi obľúbená reštaurácia a zároveň vyhliadková veža, ktorá je ďalším, modernejším symbolom Bratislavy. Reštaurácia je postavená na pylónoch Mosta SNP vo výške 95 metrov nad Dunajom. Na vyhliadku sa môžete dostať výťahom behom 45 sekúnd.

Ak hľadáte adrenalínové zážitky môžete skúsiť skywalk. Pod dohľadom  inštruktora sa môžete prejsť po rímse vyhliadkovej veže a uvidieť tak Bratislavu z inej perspektívy.

Z reštaurácie máte nádherný výhľad na celé mesto. Prvé čo vás istotne zaujme a neujde vašej pozornosti je Bratislavský hrad. Ak zatúžite po romantike lepšie miesto na večeru vo dvojici pri západe slnka v celej Bratislave nenájdete.

 

Doporučená místa

úvodná
Michalská 3, 811 01 Bratislava, Slovensko
Tmavá degustace: Unikátní zážitek v srdci starého města!
úvodná
Michalská 3, 811 01 Bratislava, Slovensko
Dark tasting: A unique experience in the heart of the old town.
úvodná
Michalská 3, 811 01 Bratislava, Slovensko
Tmavá degustácia: Unikátny zážitok v srdci starého mesta!
divadlo košice 1
Hlavná 58, 042 77 Košice
Košické národní divadlo rozhodně patří mezi skvosty města.
Muzeum SNP
Kapitulská 23, 975 59 Banská Bystrica
Múzeum SNP
Múzeum SNP v Banskej Bystrici
Kapitulská 23, 975 59 Banská Bystrica
Múzeum SNP v Banskej Bystrici mapuje vývoj na Slovensku v období 2. svetovej vojny.

Přidání nového místa